Filmy lata 70., relacja matka-córka

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje lata 70., relacja matka-córka. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Stuart Cameron (Mark Ruffalo), maniakalno-depresyjny mąż i ojciec, próbuje odzyskać swoją żonę Maggie (Zoe Saldana); zintegrować całą swoją rodzinę i ponownie stworzyć rodzinny dom z dwiema córkami. Maggie postanawia opuścić Boston i udać się na studia do Nowego Jorku. Chcąc, nie chcąc, nie ma wyboru i musi powierzyć opiekę nad jej dziećmi ojcu.
Niemcy, lata 70. XX wieku. Stephanie (Zelda Espenschied) jest inteligentnym i żywym dzieckiem, które czuje, że coś jest nie tak w jej rodzinie. Dziewczynka prowadzi z rodzicami odizolowane życie, naznaczone relacją z niestabilną psychicznie matką Sybille (Freya Kreutzkam). Ojciec również nie jest godnym zaufania wsparciem. Stephanie coraz bardziej zamyka się w sobie i ucieka do mrocznego świata barbarzyńskich fantazji. Jednak pewnego dnia jej tajemnica przenika do rodzinnej rzeczywistości... Dramat psychologiczny śledzący losy dziewczynki, której skomplikowane dzieciństwo ma na nią destrukcyjny wpływ. Za reżyserię obrazu odpowiedzialna była stawiająca swoje pierwsze kroki w kinematografii Sabrina Mertens.
To historia czterech dziewcząt. Jak zostają przyjaciółmi i nigdy się nie rozstają. Jak żyją jako grupa w okresie nastoletnim. Jak te spotkania zmieniają ich życie i osoby. Jak mijają młodzieńcze lata. I kim się staną na początku dorosłego życia i kto być może zadecyduje o całym ich życiu.


Gia

7,5
Jest to film o topmodelce, znanej jako Gia (Gia Marie Carangi). O jej życiu opowiadają przyjaciele i rodzina, a także ona sama poprzez pamiętnik. Gia tak jak każdy z nas zaczynała od zera. Dzięki swoim talentom, burzliwej osobowości, a także znajomym, którzy powstrzymywali ją na duchu, zaszła daleko. Jednak ta oszałamiająca kariera zniszczyła jej życie. Zaczęła ćpać. Jako jedna z pierwszych zmarła na AIDS, mając zaledwie 26 lat. Film ukazuje ją jako legendę.
Akcja filmu Watchmen osadzona jest w alternatywnej Ameryce roku 1985, kiedy to przebrani w kostiumy super-bohaterowie są częścią społeczeństwa, a "Zegar Sądu Ostatecznego" – wyznaczający poziom napięcia między USA a Związkiem Radzieckim – stale pokazuje pięć minut do północy. Członek samozwańczej straży obywatelskiej, Rorschach rozpoczyna intrygę mającą na celu zabicie i zdyskredytowanie wszystkich byłych i obecnych super bohaterów. Łącząc siły ze swoim byłym legionem - rozwydrzoną grupą emerytowanych super bohaterów, z których tylko jeden posiada prawdziwą moc - Rorschach wpada na trop zakrojonego na szeroką skalę spisku, który ma związek z przeszłością i może mieć katastrofalne skutki na przyszłość. Misją Strażników jest czuwanie nad ludzkością... ale kto czuwa nad nimi?
Historia Forresta Gumpa od początku jest niezwykła. Forrest urodził się w latach 50-tych, a jego IQ to 75 czyli poniżej normy, jednak to nie stanowi dla niego kłopotu, łatwo nawiązuje znajomości i nie zraża się do ludzi. Już od dzieciństwa przyjaźni się z Jenny, która zostaje na długo jego jedynym przyjacielem. Forrest Gump dzięki temu, że niezwykle szybko biega dostaje się wkrótce do drużyny footbolowej i w końcu na studia, które udaje mu się ukończyć. Jako reprezentant kraju został zaproszony do białego domu na spotkanie z prezydentem Kennedym, któremu oświadcza wprost, że musi do łazienki. Zostaje potem zwerbowany do wojny w Wietnamie, gdzie poznaje swojego drugiego przyjaciela Bubbe oraz porucznika Dana. Po ukończeniu służby zakłada firmę krewetkową i dzięki szczęściu zostaje jedynym dostawcą krewetek w kraju, przez co zarabia fortunę. W czasie swoje życia poznał wielu sławnych ludzi: Elvisa Presleya, Johna F. Kennedy'ego, Nixona, Johna Lennona oraz wielu innych.
Marinette Pichon to jedna z największych gwiazd futbolu na świecie. Przez prawie dwie dekady była rekordzistką pod względem liczby bramek i występów w reprezentacji Francji (łącznie kobiet i mężczyzn), zanim stała się Legendą FIFA, będąc pierwszą francuską zawodniczka, która zrobiła karierę w USA. Szła ścieżka pełna pułapek - od zniszczonego dzieciństwa i agresywnego ojca alkoholika po ciężar coming outu się w epoce, w której nie istniały prawa osób LGBTQ+.
Młoda rozwiedziona kobieta rozpoczyna nowe życie. Wraz z córką przeprowadza się do nowego mieszkania. Pragnie zapomnieć o nieudanym małżeństwie i poświęcić się wychowaniu dziecka. Jednak niespodziewanie dom zdaje się ożywać: wydaje tajemnicze odgłosy, pojawiają się dziwne zacieki czarnej wody i zdarzają dziwne wypadki.
Pippa Lee (Robin Wright) to kobieta w średnim wieku, oddana, młodsza żona majętnego wydawcy (Alan Arkin), którego choroba spowodowała, że przeprowadzili się na spokojne przedmieścia. Kobiecie jednak nie sprzyja zbytnio nowa przestrzeń życiowa - wraca myślami do przeszłości, wspomina trudne dzieciństwo. Powoli i spokojnie zaczynają pojawiać się pierwsze objawy załamania nerwowego. Punktem kulminacyjnym staje się zdrada męża.
To film hybrydowy pomiędzy dokumentem a fikcją. Pisarka i fotografka Carole Achache popełniła samobójstwo w 2016 roku. Po jej śmierci jej córka Mona Achache, reżyserka, znalazła tysiące zdjęć, listów i nagrań audio, które pozostawiła po sobie matka. Aby lepiej zrozumieć śmierć matki i kim naprawdę była, Mona Achache poprosiła aktorkę Marion Cotillard, aby zagrała jej matkę w filmie dokumentalnym, który opowiada o dzieciństwie Carole, jej relacjach z matką, pisarce Monique Lange i molestowaniu z rąk takich ludzi jak pisarz Jean Genet.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…